Al Gore

Paralajmerimet e Al Gore ne trendet me te reja klimatike

779,824 views • 7:44
Subtitles in 47 languages
Up next
Details
Discussion
Details About the talk

Pergjate TED2009, Al Gore prezantoje nje versioni te rifreskuar te slideve te tij rreth e rrotull globit ne menyre te tille qe tregonte se tedencat klimaterike jane ne nje gjendje me te keqe nga sa shkencetaret kishin parashikuar, si dhe per te bere te qarte qendrimin e tij mbi 'qymyrgurin e paster'

About the speaker
Al Gore · Climate advocate

Nobel Laureate Al Gore focused the world’s attention on the global climate crisis. Now he’s showing us how we’re moving towards real solutions.

Nobel Laureate Al Gore focused the world’s attention on the global climate crisis. Now he’s showing us how we’re moving towards real solutions.