Al Gore

Al Gore flet mbi shmangjen e krizes klimatike

3,208,708 views • 16:17
Subtitles in 44 languages
Up next
Details
Discussion
Details About the talk

Me të njëjtën njerëzi dhe humor si tek Një e Vërtetë e Papërshtatshme, Al Gore paraqet 15 mënyrat me të cilat individët mund ti pergjigjen menjehere ndryshimit të klimës, duke filluar që prej blejres se nje makine hibrid deri tek shpikja e nje "marke" te re per ngrohjen globale.

About the speaker
Al Gore · Climate advocate

Nobel Laureate Al Gore focused the world’s attention on the global climate crisis. Now he’s showing us how we’re moving towards real solutions.

Nobel Laureate Al Gore focused the world’s attention on the global climate crisis. Now he’s showing us how we’re moving towards real solutions.