Al Gore

Ал Гор за спречувањето на климатската криза

3,207,794 views • 16:17
Subtitles in 44 languages
Up next
Details
Discussion
Details About the talk

Со истиот хумор и со хуманоста со која зрачеше во "Непријатна Вистина", Ал Гор детално опишува 15 начини на кои поединците можат веднаш да влијаат врз климатските промени - од купување хибридни возила до изумување на ново, модерно "бренд" име за глобалното затоплување.

About the speaker
Al Gore · Climate advocate

Nobel Laureate Al Gore focused the world’s attention on the global climate crisis. Now he’s showing us how we’re moving towards real solutions.

Nobel Laureate Al Gore focused the world’s attention on the global climate crisis. Now he’s showing us how we’re moving towards real solutions.