Adora Svitak

Adora Svitak: Cfare mund te mesojne te rriturit prej femijeve.

4,777,837 views • 8:12
Subtitles in 58 languages
Up next
Details
Discussion
Details About the talk

Vajza e mrekullueshme Adora Svitak mendon se bota ka nevoje per mendime "femijesh": ide guximtare, krijimtari te eger dhe mbi te gjitha optimizem. Enderrat e medha te femijeve meritojne besim , vazhdon ajo, duke nisur me iniciativen e te rriturve tu mesojne femijeve dhe ne te njejten kohe te mesojne prej tyre

About the speaker
Adora Svitak · Child prodigy

A prolific short story writer and blogger since age seven, Adora Svitak (now 12) speaks around the United States to adults and children as an advocate for literacy.

A prolific short story writer and blogger since age seven, Adora Svitak (now 12) speaks around the United States to adults and children as an advocate for literacy.