Markus Fischer

Një robot i cili fluturon si një zog

6,277,278 views • 6:19
Subtitles in 45 languages
Up next
Details
Discussion
Details About the talk

Shumë robot mund të fluturojnë — mirpo asnjë nuk fluturon si një zog i vërtet. Kjo është, deri sa Markus Fischer dhe ekipi i tij Festo ndërtoj zogun e menqur, një robot me pesh të ulët, i modeluar në një pulëbardhë, i cili fluturon duke i lëvizur krahet e tij. Një fluturim i fresëkt nga TEDGlobal 2011.

About the speaker
Markus Fischer · Designer

Markus Fischer led the team at Festo that developed the first ultralight artificial bird capable of flying like a real bird.

Markus Fischer led the team at Festo that developed the first ultralight artificial bird capable of flying like a real bird.