PragueSalon
x = independently organized TED event

Theme: Nechat se získat (Getting Engaged)

This event occurred on
February 27, 2014
7:00pm - 11:00pm CET
(UTC +1hr)
Prague, PR
Czech Republic

V rámci třetího setkání TEDxPragueSalon se opět chceme ptát vědců. Tentokrát na otázky související s rolí komunikace v naší ochotě spolupracovat a ostatní ke spolupráci získávat. Chceme se na věc podívat z hlediska antropologie, psychologie, sociologie i neurověd.
Stručná úvodní vystoupení ve stylu TEDTalks budou doplněna netradiční diskusí, do které se budou moci zapojit i mnozí z účastníků.

O čem to bude tentokrát?

Člověk je úžasné stvoření a dokáže vymyslet a vytvořit obdivuhodné věci. Každý z nás má různé dary a talenty – nikdy však ne všechny. Nemůže být také najednou na několika místech a zvládnout všechno. Proto neustále potřebujeme často velmi složitou spolupráci s ostatními.

Více než cíle

Jenže: na to, že nás s někým spojí společné cíle, jsme koneckonců celkem zvyklí. Lze ale zažít i mnohem hlubší formu spolupráce.
Už jste někdy okusili, jaké to je, když je spolupráce založena na něčem, co přesahuje pragmatickou orientaci na výsledek? Co se vlastně mezi lidmi děje, když už i společné úsilí je silným prožitkem? Víte, jak docílit takového vzájemného nastavení, ve kterém ani dílčí lidské nedostatky nebo selhání nejsou překážkou a nebrání společné pohodě?

Pocit, že mezi námi proudí energie

Každý z nás si snad vybaví alespoň krátký moment, kdy měl pocit, že vlastně nejde o to “co děláme”, ale že to děláme právě “my – já a ty”. Nebyly pak nakonec i výsledky takové aktivity překvapivě lepší než jindy a s jinými lidmi?

Impact HUB Praha
Drtinova 10
Prague, PR, 15000
Czech Republic
Event type:
Salon (What is this?)
See more ­T­E­Dx­Prague­Salon events

Speakers

Speakers may not be confirmed. Check event website for more information.

Jan Sokol

Vera Pivonkova

Petr Kadlec

Jiri Plaminek

Organizing team

Juraj
Jonek

Zilina, Slovakia
Organizer

Samuel
Titera

Prague, Czech Republic
Co-organizer
 • Elen Shubik
  program board
 • Jana Stepanova
  PR
 • David Neveceral
  production
 • Petr Kadlec
  program concept