Alsancak

x = independently organized TED event

Theme: Where's The Next Question Mark?

Izmir, 35, Turkey
August 30th, 2014

Venue and Details

Alaçatı / Çeşme / İzmir
Çeşme Alaçatı Curcuna Hotel
Izmir, 35, 35937
Turkey

Event Type (what is this?) Standard

This event is open to the public. Tickets are available.
Ticketing policies vary by event.

RSVP below to confirm availability with event organizer.

Attend

See more TEDxAlsancak events »


About this event

Çok hızlı geçiyor zaman...

TEDxAlsancak için üçüncü senemizdeyiz. İlham dolu, hür fikirleri geniş kitlelerle paylaşmaya başladığımız 2012 senesinden beri 7 milyondan fazla kişiye ulaştık. Videolarımızın internette izlenme sayısı 200.000'i geçti. Ege Bölgesi ve İzmir için bir başarı hikayesini TEDxAlsancak sahnesinde birlikte yarattık.

Dünyanın kaderini değiştiren Albert Einstein'ın yanıt bulamadığı bir soru vardı: Acaba çılgın olan kimdi? Kendisi mi, diğerleri mi? Peki ya size göre çılgınlığın sınırı nedir; ya da bir limiti olmalı mıdır? Albert Camus ''Akıllı, aptal demeden tüm insanlara bulaşan bir hastalıktır.'' demişti aşkı tanımlarken yarım asır önce... 21. yüzyılın ilk çeyreğinde aşkı nasıl tanımlıyoruz; aşık olabiliyor muyuz?

''Yemek yemek üstüne ne düşünürsünüz bilmem ama kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı'' dizeleriyle yeni kapılar açmıştı Cemal Süreya zihinlerimizde... Gün geçtikçe daha hızlı ve pratik yemeklerin peşinden koşarken acaba hangi mucize lezzetleri ıskalıyoruz? Teknoloji hızla ilerliyor, farklı tasarım çözümleri hayatımızı kolaylaştırıyor... Ancak insanoğlunun ortalama mutluluk katsayısı gün geçtikçe azalıyor... Farklı kutuplara ayrılmamızın bir nedeni olmalı... Hayal kurma kabiliyetimizin gün geçtikçe körelmesinin bir sebebi olmalı... Sosyal medyaya bağımlı olarak yaşıyor hale gelmemizin bir izahı olmalı...

Tüm bu soru işaretleri ve daha fazlası hakkında akıl yürütmeyi hedefleyerek bu seneki konferansımızın temasını ''Aklındaki Soru Ne?'' olarak belirledik. Sıradışı ve renkli konseptiyle Çeşme-Alaçatı Curcuna Hotel, bu yıl TEDxAlsancak'a ev sahipliği yapacak. İlham veren konuşmacılarıyla, püfür püfür esen rüzgarıyla Türkiye'de ilk defa TED markalı bir konferans salonun dışına taşacak. Kahve aralarında konuşmacılarımızla sohbet edin... Gece yarısı saat 00:30'a dek sürecek TEDxAlsancak AfterParty'de dilediğiniz gibi eğlenin! Paylaşmaya değer fikirlere sınır yok! İsterseniz etkinliği havuzun içinden takip edin; dilerseniz size özel ikramların tadını çıkarıp etkinliğe özel TEDxAlsancak kokteyllerini yudumlayın. Havlunuzu, pareonuzu ve parmak arası terliklerinizi unutmayın! Seçkin ve sıradışı TEDxAlsancak konuşmacılarının ilham dolu fikirleri sayesinde benzersiz bir deneyim yaşamaya hazırsanız 30 Ağustos Cumartesi günü Çeşme'de buluşalım.BU SENENİN KESİNLEŞEN KONUŞMACILARI:Refika Birgül: Refika'nın Mutfağı'nın kurucusu, Hürriyet gazetesi yazarı.Ezel Akay: Yönetmen, oyuncu, reklam yazarı, mühendis.Ece Ercan: Sahne sanatçısı, oyuncu.Yüce Zerey: Coca-Cola İnteraktif Pazarlama Direktörü, Radikal ve CNN Türk yazarı.Mehmet Şakiroğlu: PsikologErcan Kesal: Oyuncu, senarist, tıp doktoru, yazar.Haydar Dümen: Psikiyatrist, seksoloji uzmanı.

(İlerleyen yaşı sebebiyle sayın Haydar Dümen etkinliğimize telekonferans yöntemiyle canlı olarak bağlanacak.)Berke Sarpaş: Girişimcilik eğitmeni, DigitalAge dergisi köşe yazarı.


Özgür Bayraktar: Yatırımcı.

Organizer 197022

Umut Mustafa Gocmen
Istanbul, Turkey

View Profile »

Past TEDxAlsancak Events

See More »