Alsancak

x = independently organized TED event

Theme: Where's The Next Question Mark?

Izmir, Turkey
August 30th, 2014

Venue and Details

Çeşme / İzmir
Izmir, 35937
Turkey

Event Type (what is this?) Standard

This event is open to the public. Tickets are available.
Ticketing policies vary by event.

See more TEDxAlsancak events »


About this event

Çok hızlı geçiyor zaman...
TEDxAlsancak için üçüncü senemizdeyiz. İlham dolu, hür fikirleri geniş kitlelerle paylaşmaya başladığımız 2012 senesinden beri 7 milyondan fazla kişiye ulaştık. Videolarımızın internette izlenme sayısı 200.000'i geçti. Ege Bölgesi ve İzmir için bir başarı hikayesini TEDxAlsancak sahnesinde birlikte yarattık.
Dünyanın kaderini değiştiren Albert Einstein'ın yanıt bulamadığı bir soru vardı: Acaba çılgın olan kimdi? Kendisi mi, diğerleri mi? Peki ya size göre çılgınlığın sınırı nedir; ya da bir limiti olmalı mıdır? Albert Camus ''Akıllı, aptal demeden tüm insanlara bulaşan bir hastalıktır.'' demişti aşkı tanımlarken yarım asır önce... 21. yüzyılın ilk çeyreğinde aşkı nasıl tanımlıyoruz; aşık olabiliyor muyuz?
''Yemek yemek üstüne ne düşünürsünüz bilmem ama kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı'' dizeleriyle yeni kapılar açmıştı Cemal Süreya zihinlerimizde... Gün geçtikçe daha hızlı ve pratik yemeklerin peşinden koşarken acaba hangi mucize lezzetleri ıskalıyoruz? Tüm bu soru işaretleri ve daha fazlası hakkında akıl yürütmeyi hedefleyerek bu seneki konferansımızın temasını ''Aklındaki Soru Ne?'' olarak belirledik. Seçkin ve sıradışı TEDxAlsancak konuşmacılarının ilham dolu fikirleri sayesinde benzersiz bir deneyim yaşamaya hazırsanız 30 Ağustos Cumartesi günü Çeşme'de buluşalım.

Additional Links

Organizer Ac34ebf62e44cd3b4a1da19f96c2fd5c3a28bfcd_165x165

Umut Mustafa Gocmen
Istanbul, Turkey

View Profile »
Sign in to send Umut Mustafa an email »

Past TEDxAlsancak Events

See More »