HacettepeUniversity
x = independently organized TED event

November 15, 2020
2:00pm - 7:00pm +03
(UTC +3hrs)
Ankara, Ankara
Turkey
This event is invite-only.

Dünya çapında şimdiye kadar 4 milyarın üzerinde izlenme rakamına ulaşan TED konferanslarının lisansıyla Hacettepe Üniversitesi’nde gerçekleşecek TEDxHacettepeUniversity, bu sene Hacettepe Üniversitesi’nde konuklarını ağırlayacak. Technology, Entertainment ve Design sözcüklerinin baş harflerinden oluşan TED “ideas worth spreading” sloganıyla yola çıkan ve kâr amacı gütmeyen bir organizasyondur. 30 senelik bir geçmişi olan ve konuşmaların 18 dakikayla sınırlı olduğu TED konferanslarında bugüne kadar Bill Gates, Al Gore, Jan Goodall, Elizabeth Gilbert, Sir Richard Branson, Nandan Nilekani, Philippe Starck, Ngozi Okonjo-Iweala, Isabel Allende ve Gordon Brown gibi isimler konuşmacı olarak yer aldı.

TEDx, “Ideas worth spreading” sloganının ruhuyla, TED benzeri bir deneyimi yerel ve bağımsız olarak gerçekleştirmek amacıyla düzenlenen bir etkinliktir. TEDx etkinlikleri küçük topluluklara TED Talks videolarını ve canlı konuşmaları bir arada izleme ve tartışma imkânı verir. TED Konferansları TEDx etkinliklerine birer rehber olmakla birlikte TEDx etkinlikleri bağımsız birer organizasyondur.

TEDxHacettepeUniversity, TED tarafından lisanslanmış ve tamamı gönüllülerden oluşan, kâr amacı gütmeyen bir öğrenci organizasyonudur.

Hacettepe University
Sıhhıye Atatürk Kültür Merkezi
M Salonu
Ankara, Ankara, 6530
Turkey
Event type:
University (What is this?)
See more ­T­E­Dx­Hacettepe­University events

Organizing team

Buğra
Kaygısız

Ankara, Turkey
Organizer

Bilgütay İlbay
YAPICI

Ankara, Turkey
Co-organizer