WarsawUniversityofTechnology
x = independently organized TED event

Theme: My Passion

This event occurred on
April 15, 2016
10:00am - 5:00pm CEST
(UTC +2hrs)
Warsaw, Mazowieckie
Poland

In the spirit of ideas worth spreading, TEDx is a program of local, self-organized events that bring people together to share a TED-like experience. At a TEDx event, TEDTalks video and live speakers combine to spark deep discussion and connection in a small group. These local, self-organized events are branded TEDx, where x = independently organized TED event. The TED Conference provides general guidance for the TEDx program, but individual TEDx events are self-organized (subject to certain rules and regulations).

Main Aula
Politechniki Square 1
Warsaw, Mazowieckie, 00-661
Poland
Event type:
University (What is this?)
See more ­T­E­Dx­Warsaw­Universityof­Technology events

Speakers

Speakers may not be confirmed. Check event website for more information.

Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej

Reprezentacyjna grupa folklorystyczna jednej z największych polskich wyższych uczelni technicznych, założona w 1951 roku[1]. Grupa ma charakter instrumentalno–wokalno–taneczny. Tworzą ją studenci oraz absolwenci niemal wszystkich wydziałów PW, a także innych warszawskich uczelni. Występuje na scenach krajowych i zagranicznych, prezentując polski folklor, w tym pieśni, tańce i melodie pochodzące z większości polskich regionów.

Agata Kurzyk

Scientific musician
Agata jest wiolonczelistką i kompozytorką, czynnie koncertującą w kraju i zagranicą. Mistrzyni wschodniej Europy (Budapeszt 2012) i finalistka światowych mistrzostw w loopowaniu (Anaheim/LA/USA 2013). Stypendystka Urzędu Miasta Stołecznego Warszawa (2013), laureatka nagrody Stoff dla najlepszego artysty Festiwalu Sopot Fringe Festiwal. Obecnie studiuje na Podyplomowych Studiach Kompozycji na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie. Współpracuje ze środowiskiem polskiej sztuki malarskiej, filmowej jak i młodymi artystami sceny polskiej na pograniczu muzyki elektronicznej i hip-hopu. Na co dzień pracuje jako specjalista w Centrum Onkologii im. M. Skłodowskiej - Curie i pisze doktorat na temat wykorzystania mezenchymalnych komórek macierzystych tkanki tłuszczowej do konstrukcji polimerowo-komórkowych rusztowań przeznaczonych do regeneracji ubytków kostnych. www.agatakurzyk.com www.fb.com/agatakurzyk.music

Aleksandra Markowska

Impro Theather Prima Damma
Aleksandra Markowska – absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w klasie fletu poprzecznego oraz elitarnego wydziału piosenki w Szkole Muzycznej II st. na Bednarskiej (dyplom z wyróżnieniem w specjalizacji „interpretacja piosenki”, 2 lata fakultetu z wokalistyki jazzowej u prof. Izy Zając). W latach 2005-2010 uczestniczka warsztatów pantomimy w Warszawskim Centrum Pantomimy u Bartłomieja Ostapczuka. Od 3 lat uczennica prof. Urszuli Napiórkowskiej – technika śpiewu klasycznego. Wokalistka śpiewająca w zespole wokalnym Microfonia oraz realizująca własne projekty muzyczne. Improwizatorka teatralna związana z grupami Hurt Luster i Hofesinka.

Ewa Turczańska

Enter-business woman
Producent, kierownik produkcji, wykładowca, Wykształcenie: MBA Zarządzanie Mediami w MCNY School for Business w Nowym Jorku, BA Zarządzanie Mediami w WSB-NLU, mgr dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego, absolwentka wydziału produkcji filmowej i TV Łódzkiej Szkoły Filmowej, studiów podyplomowych PR na SGH, szkolenia Media Design na IFS - w Międzynarodowej Szkole Filmowej w Koloniii w BBC w Londynie. Doświadczenie zdobywała w Apple Film Production, m.in. przy „Przedwiośniu", w Akson Studio przy wielu filmach i serialach TV, m.in. „Oda do radości", „Solidarność, Solidarność…", „Magda M." Pracowała w USA dla ABC przy produkcji TV show "Wife Swap" oraz w PSFCU - największej etnicznej unii kredytowej w USA - jako Communications Specialist. Organizowała w USA pokazy filmowe, wystawy i koncerty. Zorganizowała w Waszyngtonie zdjęcia do filmu Władysława Pasikowskiego o Pułkowniku Kukliński

Grzegorz Frątczak

Time tamer
Przedsiębiorca, menedżer z dyplomem MBA, doświadczony coach i trener biznesu. Specjalizuje się w produktywności i efektywności osobistej i zespołowej. Inspirator projektowania życia w taki sposób, aby osiągnąć spokój, równowagę, satysfakcję i poczucie spełnienia. Pracuje z osobami indywidualnymi i grupami. Jego mottem jest „Każdy z nas, jeśli tylko chce, jest w stanie zaprojektować to, w jaki sposób pracuje i żyje.” Prowadzi bloga www.projektantczasu.pl

Grzegorz Maciaszek

La Salle Matrix
Grzegorz Maciaszek: psycholog, trener biznesu i przedsiębiorca. Partner w firmie szkoleniowej ConceptCase oraz właściciel firmy MedLegalis i La Salle Matrix Thinking Poland. Na co dzień wdraża w organizacjach metodę Matrix Thinking. Jest autorem pierwszego w Polsce podręcznika opisującego metodę Matrix Thinking. Miłośnik żeglarstwa oraz języka i kultury Chin.

Jędrzej Iwaszkiewicz

Start-uper
Jędrzej Iwaszkiewicz, Head of Business Development Współzałożyciel D-RAFT, odpowiedzialny za Business Development i budowanie ekosystemu funduszy, akceleratorów, parków technologicznych. Do jego roli również należy globalne skalowanie biznesu. Posiada 6 letnie doświadczenie w koordynacji projektów. Pracuje z największymi korporacjami globalnymi i regionalnym, takimi jak Accor, P&G, Emirates NBD, Mastercard, PKO PB i wiele innych. Influencer dla MIT under 35.

Jowita Michalska

Marketing InNOVAtorka
Jowita Michalska to doświadczony manager z prawie 20 letnim doświadczeniem na rynku strategii biznesowej, marketingu, a także nowych mediów. Znakomitą część swojej kariery spędziła w firmach z sektora technologicznego. Przez ostatnie półtora roku jako prezes firmy doradczej Tech Future zajmowała się wpływem technologii na budowanie modeli biznesowych, nowym konsumentem i jego wpływem na gospodarkę oraz marketingiem w dobie mediów społecznościowych. Od 2 lat jest również dyrektorem zarządzającym fundacji zajmującej się edukacją w obszarze nowych technologii przy współpracy SGH i udziale profesorów z Harvardu, Singularity University i ekspertów z Polski i ze świata. Równocześnie jako Chief Marketing Officer Poland and Czech Republic w Burda International jest odpowiedzialna za przeprowadzenie firmy przez proces digitalizacji i poszukiwania nowych modeli biznesowych. W wolnym czasie czyta książki związane z ekonomią cyfrową, jest mentorką i speakerem na konferencjach technologicznych

K. Tolman

Graphic Recorder
Klaudia Tolman - Ryślicielka®, Trener Myślenia Wizualnego, Aktorka Rysującej Ręki z ExplainVisually.co, Graphic Recorder, entuzjastka budzenia w dorosłych ich uśpionej dziecięcej energii do tworzenia i posiadania frajdy z najprostszych rzeczy. Bawi się nieskomplikowanym rysunkiem, żeby ułatwić i uprzyjemnić ludziom życie, a robi to z godnym podziwu entuzjazmem, pasją i skutecznością (ma na swoim sumieniu wiele dusz, które nagle po kilkudziesięciu latach życia odkryły, że mogą rysować!). Za nic za świecie nie zamieniłaby swojego ryślenia na żadną inną pracę, bo jest jej prawdziwą PRASJĄ, czyli połączeniem Pasji i Pracy.

Kacper Winiarczyk

UBER- man in Poland
Kacper Winiarczyk, Dyrektor Generalny Uber w Polsce. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej oraz prestiżowej Szkoły Biznesu - HEC w Paryżu. Rozpoczął swoją karierę w branży reklamowej, a następnie był menadżerem w branży technologicznej. Kacper był pierwszym pracownikiem UBER-a w Polsce w lipcu 2014. Uber zbudował swoją firmę w Polsce od podstaw, a aplikacja jest już dostępna w 7 miastach. Nasz kraj jest 3 najważniejszym rynkiem dla firmy Uber w Unii Europejskiej. Kacper jest również mentorem, mówcą oraz wykładowcą w zakresie share economy- ekonomia oparta na idei dzielenia się dobrami, gospodarki cyfrowej i przyszłości pracy.

Katarzyna Gawlik

User experience
Antropolożka, badaczka. Od kilkunastu lat bada konsumentów, klientów i użytkowników różnych produktów i usług. Prowadzi dział badań w uselab – firmie zajmującej się projektowaniem doświadczeń. Zasiada w Zarządzie Polskiego Towarzystwa Badaczy Rynku i Opinii. Koordynuje studencki konkurs badawczy zbadaj.to i projekt Konsument, w ramach którego kilkudziesięcioro ekspertów badawczych co dwa lata diagnozuje najważniejsze zmiany wzorców konsumpcji w Polsce. Prowadzi warsztaty, szkolenia, występuje na konferencjach, a od czasu do czasu pisuje o badaniach i projektowaniu zorientowanym na użytkownika. Pracuje nad doktoratem z zarządzania w Akademii Leona Koźmińskiego.

M. Trochimczyk

Mr Techniczny
Z wykształcenia informatyk, absolwent Politechniki Warszawskiej. Na co dzień geek zafascynowany psychologią i biznesem. Prowadzi firmę ExplainVisually.co, produkującą filmy Explainer Video, które wyjaśniają idee firm, intytucji i fundacji. Jego pasją jest badawcze podejście do świata i wykorzystywanie zdobytej wiedzy w codziennym budowaniu lepszego biznesu i życia.

Piotr Grządziel

Personal Brander
Maestro budowania marki osobistej. Sprawiam, że ludzie czują się ważni, działają na większą skalę i pokazują na co naprawdę ich stać.

Radek Zając

Zebras' shepherd
Konsultant i trener. Absolwent MBA w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. Zajmuje się analizą biznesową, prowadzeniem projektów oraz rozwijaniem i wdrażaniem zarządzania wiedzą. https://pl.linkedin.com/in/rzajac

Tomasz Miś

Space tamer
Wrocławianin, absolwent liceum im. Stefana Batorego w Warszawie, inżynier mechaniki i budowy maszyn - pojazdy szynowe oraz lotnictwa i kosmonautyki - statki powietrzne (Politechnika Warszawska), magistrant w Zakładzie Maszyn i Urządzeń Energetycznych Instytutu Techniki Cieplnej PW. W kadencji 2016 Prezes Studenckiego Koła Astronautycznego PW. Pasjonuje się aerodynamiką pojazdów szynowych, aerostatami i badaniami atmosfery, mechaniką układów biegowych pojazdów, radiotechniką (fale bardzo długie i dłuższe). Promieniotwórczością naturalną nie ma przed nim tajemnic.

Urszula Gleisner

Parisian Media-nna
Urszula Gleisner, posiada bogate doświadczenie w pracy w środowisku międzynarodowym, ktόre zdobyła w Hewlett-Packard, Framepool i Technicolor (Paryż). Ukończyła studia MBA w International Business & Audio-Visual Production we Francji. Mieszka między Polską a Francją i podrόżuje po całej Europie. Rozwijanie i realizacja projektόw transmedialnych jest jej pasją. Wykorzystuje swe doświadczenie w marketingu, biznesie międzynarodowym i mediach, aby kreować wieloplatformowe strategie digitalne.

Żaneta Poirieux

Horse Concept-Uatorka
Mentor rozwoju wewnętrznego, executive leadership consultant, ekspert i praktyk rozwoju potencjałów w biznesie, współpracująca od 20 lat z międzynarodowymi koncernami. Wypracowała ok. 6 tys ścieżek karier; tworzy i prowadzi dedykowane cykle rozwojowe dla Top Managerów międzynarodowych zespołów dyrekcyjnych z zakresu sztuki zarządzania „Talentami” w biznesie, rozwoju samoświadomości i odpowiedzialności zawodowej i osobistej. Założycielka Human Integral Institute wspierającego tworzenie i rozwój „Firm z duszą” oraz Human Integral Center – Centrum Biznesowo-duchowego koło Warszawy. Ambasadorka Przedsiębiorczości Kobiet - Polskiej Sieci Współpracy Ambasadorów Przedsiębiorczości Kobiet pod Patronatem Małżonki Prezydenta RP Anny Komorowskiej i BusinessWoman Roku 2012 Business Woman&Life. Założycielka i Prezes fundacji „Stań na nogi”- promującej rozwój kreatywności dzieci i młodzieży z terenów wycofanych o trudnym dostępie do kultury i sztuki poprzez zajęcia edukacyjno-kulturalne.

Organizing team

Katarzyna
Kolys

Warsaw, Poland
Organizer

Bartłomiej
Choroszczyński

Warsaw, Poland
Co-organizer
 • Agata Nowicka
  Team member
 • Ewa Waszkiewicz
  Marketing/Communications
 • Izabella Boguta
  Marketing/Communications
 • Kacper Domański
  Team member
 • Marcin Białek
  Team member
 • Patryk Pawlak
  Marketing/Communications
 • Paulina Radzimirska
  Team member