Zak Ebrahim

Jam djali i një terroristi. Ja se si unë zgjodha paqen.

4,683,099 views • 9:10
Subtitles in 40 languages
Up next
Details
Discussion
Details About the talk

Nëse je rritur nën dogma dhe urrejtje, a mund të zgjedhësh një rrugë tjetër? Zak Ebrahim ishte vetëm shtatë vjeç kur babai i tij ndihmoi në planifikimin e bombes ndaj World Trade Center në 1993. Historia e tij është shokuese, e fuqishme dhe veçanërisht motivuese.

About the speaker
Zak Ebrahim · Peace activist

Groomed for terror, Zak Ebrahim chose a different life. The author of The Terrorist's Son, he hopes his story will inspire others to reject a path of violence.

Groomed for terror, Zak Ebrahim chose a different life. The author of The Terrorist's Son, he hopes his story will inspire others to reject a path of violence.