Simon Berrow

Simon Berrow: Si të shpëtosh një peshkqen per të cilin nuk di asgjë?

478,155 views • 16:46
Subtitles in 25 languages
Up next
Details
Discussion
Details About the talk

Për nga madhësia zënë vendin e dytë në botë mes peshqëve, janë në zhdukje e sipër, dhe dimë pothuaj asgjë për ta. Në TEDxDublin, Simon Berrow përshkruan të mrekullueshmit peshkaqenët shtegtarë (i njohur në Irlandë si "Peshku Madhështor i Diellit") dhe metodat dhe mënyrat e jashtëzakonshme të teknologjisë së thjeshtë që ai po mëson dhe vë në përdorim për ti shpëtuar ata.

About the speaker
Simon Berrow · Marine biologist

Simon Berrow is a marine biologist dedicated to studying and preserving the basking shark.

Simon Berrow is a marine biologist dedicated to studying and preserving the basking shark.