Sandrine Thuret

Ju mund te rritni qeliza te reja te trurit. Ja se si

4,677,258 views • 11:04
Subtitles in 37 languages
Up next
Details
Discussion
Details About the talk

A mundemi, ne si te rritur, te rrisim neurone te reja? Neuroshkenctarja Sandrine Thuret thote qe ne si te rritur mundemi, dhe ofron hulumtimin dhe jep keshilla qe mund te perdoren se si mundemi te ndihmojme trurin tone duke zhvilluar neurogjenezen—duke permiresuar humorin, duke rritur formimin e kujteses dhe duke parandaluar lodhjen qe vjen me plakjen.

About the speaker
Sandrine Thuret · Neural stem cell researcher

Sandrine Thuret studies the way adult brains create new nerve cells in the hippocampus — a brain area involved in memory and mood.

Sandrine Thuret studies the way adult brains create new nerve cells in the hippocampus — a brain area involved in memory and mood.