Richard Resnick

Mirëseerdhët në revolucionin gjenetik

855,639 views • 11:02
Subtitles in 35 languages
Up next
Details
Discussion
Details About the talk

Në këtë fjalim të thjeshtëzuar të mbajtur në TEDxBoston, Richard Resnic tregon sesi sekuncimi gjenetik i shpejte dhe ekonomik do te revolucionarizoje kujdesin shëndetsor (gjithashtu sigurimet dhe politikën).

About the speaker
Richard Resnick · Entrepreneur

Richard Resnick is on the front lines of the business of genomes, as CEO of GenomeQuest, a maker of genomic software.

Richard Resnick is on the front lines of the business of genomes, as CEO of GenomeQuest, a maker of genomic software.