Leslie Morgan Steiner

Leslie Morgan Steiner: Pse viktimat e dhunës familjare nuk largohen

4,004,383 views • 15:59
Subtitles in 40 languages
Up next
Details
Discussion
Details About the talk

Leslie Morgan Steiner ishte në një“crazy love” — Një dashuri e çmendur me një burrë qe rregullisht e rrihte dhe e kërcenonte. Steiner tregon historinë e sai të tmerrshme, duke korigjuar stereotipet qe shumë njerëz kane ndaj viktimave të dhunës familjare, dhe shpjegon si mund të ndihmojme këta viktima duke thyer heshtjen. (Filmuar në TEDxRainier.)

About the speaker
Leslie Morgan Steiner · Writer

Leslie Morgan Steiner is a writer and outspoken advocate for survivors of domestic violence — which includes herself.

Leslie Morgan Steiner is a writer and outspoken advocate for survivors of domestic violence — which includes herself.