Julia Sweeney

Џулија Свини го има „говорот“

3,376,327 views • 5:16
Subtitles in 41 languages
Up next
Details
Discussion
Details About the talk

И покрај нејзините најдобри напори, комедијантот Џулија Свини, сепак, е принудена да каже мала бела лага, кога нејзината 8-годишна ќеркичка почнува да учи за репродукцијата кај жабите и почнува да поставува некои многу умни прашања.

About the speaker
Julia Sweeney · Actor, comedian, playwright

Julia Sweeney creates comedic works that tackle deep issues: cancer, family, faith.

Julia Sweeney creates comedic works that tackle deep issues: cancer, family, faith.