Damon Horowitz

Damon Horowitz: Filozofia në Burg

1,171,349 views • 3:50
Subtitles in 48 languages
Up next
Details
Discussion
Details About the talk

Damon Horowitz ligjeron filozofin nëpërmjet projektit në universitetet e burgjeve, duke sjelle nivelin e klasave të kolegjit në San Quentina - Burgin e shtetit.Në këtë bisedim të vogel por të fuqishem, ai tregon historine e takimit me të mirën dhe të keqen që shumë shpejt e beri ceshtje personale.

About the speaker
Damon Horowitz · Philosopher, entrepreneur

Damon Horowitz explores what is possible at the boundaries of technology and the humanities.

Damon Horowitz explores what is possible at the boundaries of technology and the humanities.