Камерон Расел

Изгледот не е сѐ. Верувајте ми, јас сум модел.

20,113,308 views • 9:37
Subtitles in 43 languages
Up next
Details
Discussion
Details About the talk

Камерон Расел признава дека победила на „генетската лотарија“: таа е висока, убава и модел за долна облека. Но, не судете ја според нејзиниот изглед. Во овој бестрашен говор, таа на ироничен начин ја претставува индустријата која ја направи да изгледа премногу заводливо на одвај 16 годишна возраст. (Снимено на TEDxMidAtlantic)

About the speaker
Cameron Russell · Model

Cameron Russell has stomped the runways for Victoria's Secret and Chanel, and has appeared in many magazines. But she is much more than just a pretty face.

Cameron Russell has stomped the runways for Victoria's Secret and Chanel, and has appeared in many magazines. But she is much more than just a pretty face.