Aparna Rao

Aparna Rai: Arti i teknologjise se larte (me sens humori)

777,360 views • 7:50
Subtitles in 37 languages
Up next
Details
Discussion
Details About the talk

Artistja dhe ndjekësja e Ted-it Aparna Rao ri-imagjinon familjaret e saj ne surprize, shpeshhere në menyr satirike. Me bashkepunimin e Soren Pors, Rao krijon iluzjone në artin e teknologjis se larte. Një shkrues që dërgon imejla, nje kamer e cila përcjell dhomen vetem për t'ju bëre juve të padukshum në ekran —kjo e ben rrotullimin e objekteve dhe interaksionet shume te këndëshme.

About the speaker
Aparna Rao · Artist

A part of the Bangalore-based artist duo Pors & Rao, TED Senior Fellow Aparna Rao works with electro-mechanical systems and interactive installations.

A part of the Bangalore-based artist duo Pors & Rao, TED Senior Fellow Aparna Rao works with electro-mechanical systems and interactive installations.