Ени Марфи Пол

Што учиме пред да се родиме

1,801,209 views • 16:46
Subtitles in 37 languages
Up next
Details
Discussion
Details About the talk

Изненаден тест: Кога започнува учењето? Одговор: Пред да се родиме. Научната писателка Ени Марфи Пол зборува за новите истражувања кои покажуваат колку многу учиме во утробата - од ритамот на нашиот мајчин јазик, па сè до храната која ќе ни биде омилена во иднина.

About the speaker
Annie Murphy Paul · Science author

Annie Murphy Paul investigates how life in the womb shapes who we become.

Annie Murphy Paul investigates how life in the womb shapes who we become.