Adam Alter

Pse ekranet na bëjnë më pak të lumtur

2,081,992 views • 9:29
Subtitles in 19 languages
Up next
Details
Discussion
Details About the talk

Cfare jane duke na bere ne ekranet dhe pajisjet tona? Psikologu Adam Alter studion se sa shumë kohe na marrin ekranet prej nesh dhe se si ne nuk bejme asgje per kete. Ai tregon se pse të gjitha ato orë që shpenzoni duke parë në Smartphonin tuaj, tabletin apo kompjuterin mund t'ju bëjnë të mjerueshme - dhe çfarë mund të bëni për këtë.

About the speaker
Adam Alter · Psychologist

What makes us incessantly check our phones? Adam Alter dives into the fascinating psychology that drives our tech addictions.

What makes us incessantly check our phones? Adam Alter dives into the fascinating psychology that drives our tech addictions.