WarsawWomen

x = independently organized TED event

Theme: Invented Here

Warsaw, Poland
December 6th, 2013

View photos from the event on Flickr

About this event

3 sessions with live speakers in Polish, one streamed session from San Francisco!

Confirmed Speakers

 • Anna Wolska
  Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, poza pracą w obszarach kultury od dwudziestu lat zajmuje się sztukami walki, od ośmiu lat związana jest z Polskim Stowarzyszeniem Wing Tsun Kung Fu, od ponad pięciu lat prowadzi pierwszą wyłącznie kobiecą szkołę sztuk walki opartą o ten styl. Ma na swoim koncie 16 warsztatów samoobrony realizowanych dla organizacji kobiecych, uczelni (SWPS). Wielokrotnie doradzała jako ekspert na konferencjach antyprzemocowych ds. kobiet. Posiada 3. stopień mistrzowski (International Wing Tsun Association), jest również licencjonowaną instruktorką ze specjalizacją samoobrona Polskiej Akademii Sportu.
 • Radosław Filip Muniak
  Filozof i początkujący pisarz, adiunkt w Instytucie Kultury i Komunikowania na Wydziale Kulturoznawstwa i Filologii SWPS w Warszawie. Absolwent filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Zajmuje się teorią kultury, antropologią i estetyką; obecnie pisze książkę poświęconą melancholii i kończy swoją debiutancką powieść “Zawiesina”. Wiceprezes Stowarzyszenia LiteRacje im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego i zastępca redaktora naczelnego kwartalnika “LiteRacje”. Autor książki “Efekt Lalki. Lalka jako rzecz i obraz” i redaktor tomu zbiorowego “Kulturowe wymiary ludobójstwa”. Właściciel golden retrievera o imieniu Soren i miłośnik życia nocnego.
 • Katarzyna Balcerowicz
  Jest certyfikowaną coach i doświadczoną pedagog. Chętnie pracuje jako wolontariusz. Współpracowała w projekcie budowy szkół i organizacji kursów językowych oraz komputerowych w Afganistanie. Rok temu pracowała w Tajlandii w projekcie ochrony tygrysów. Na TEDxWarsawWomen 2013 będzie mówić o wynajdywaniu siebie.
 • Ewa Woydyłło
  Doktor psychologii, psychoterapeutka, publicystka i autorka książek, m.in. Sekrety kobiet, Podnieś głowę, W zgodzie ze sobą, Buty szczęścia, Bo jesteś człowiekiem: żyć z depresją, ale nie w depresji. Prowadzi autorski program dot. coachingu zdrowia w studium podyplomowym w Collegium Civitas, w Fundacji Batorego kieruje szkoleniem specjalistów leczenia uzależnień w Rosji, Azji Centralnej i Europie Wschodniej. Aktywnie działa w Radzie Kongresu Kobiet. Laureatka Medalu św. Jerzego, Nagrody Teofrasta oraz wyróżnień państwowych.
 • Joanna Popielska-Grzybowska
  Dr Joanna Popielska-Grzybowska, egiptolog, ukończyła archeologię śródziemnomorską na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie też uzyskała tytuł doktora nauk humanistycznych. Ukończyła studia podyplomowe w Instytucie Badań Literackich PAN. Bada staroegipskie teksty, głównie Teksty Piramid. Pracuje jako adiunkt, kierownik Zakładu Kultur Starożytnych w Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w mieście rodzinnym Pułtusku. Pasja – języki starożytne (egipski, greka, łacina) i współczesne (angielski, portugalski, włoski, francuski, niemiecki, rosyjski, arabski, litewski, chiński). Mama Julii i Amelii.
 • Adriana Prodeus
  Autorka książki “Themersonowie. Szkice biograficzne” (2009, wyd. Świat Literacki). Pisze o sztuce i filmie. Redaguje magazyn „WOK. Wszystko o kulturze” w TVP2 i prowadzi jego część poświęconą sztuce. Z większości studiów, jakie podjęła, skończyła tylko historię sztuki. Stypendystka Fulbrighta na Tisch School of the Arts NYU. Wraz z Kubą Mikurdą zredagowała “Trzynasty miesiąc. Kino braci Quay”, z Katarzyną Roj “Zmieńmy wszystko. Manifa dziecięca”. Najbardziej ceni literacki gatunek eseju. Jest matką 7-letniej Oleny.
 • Aleksandra Anna Sobczak
  Rocznik 1968. Matka, córka i tłumacz. Podróżniczka i brydżystka. Skoczek spadochronowy i płetwonurek. Wielbicielka literatury.
 • Karolina Wiktor
  Obywatelka Afazji. Skończyła edukacje różną, ale najważniejszy rozdział zaczął się w Zielonej Górze na wydziale malarstwa Uniwersytetu Zielonogórskiego. W 2001 stworzyła razem z Aleksandrą Kubiak Grupę Sędzia Główny i przez blisko 10 lat zajmowała się głównie performance. Liczba wystaw i festiwali, w których uczestniczyły jest imponujący. Wygrywane przez Grupę konkursy dawały jej pewność, że to co robią jest słuszne ,,,, do momentu kiedy w sierpniu 2009 r. pękł tętniak w jej mózgu i dwa udary skutecznie przerwały każdą działalność ,,,, a jej życie zaczęło się od początku —- dosłownie —- Działalność Grupy została definitywnie zamknięta w marcu 2013 r. Obecnie Karolina Wiktor ma 4 lata. W planach – zorganizowanie Dnia Mózgu.
 • Maja Zawierzeniec
  Wykładowca akademicki, przede wszystkim meksykanistka. Aktualnie realizuje podoktorski projekt dotyczący kapitału kreatywnego Meksyku oraz współzależności między przemocą a współczesną, najnowszą sztuką meksykańską. Pozostałe zainteresowania naukowe: relacje kulturowo-biznesowe Chiny-Ameryka Łacińska, nowe technologie w edukacji, metodyka nauczania języków obcych, zarządzanie jakością w edukacji wyższej. Autorka amatorskich etiud filmowych w ramach grupy Dokumentarium.
 • Wojciech Ozimek
  Lekarz pediatra specjalizujący się w stanach nagłych oraz leczeniu chorób pasożytniczych i odkleszczowych. Jest zwolennikiem holistycznego (czyli całościowego) postrzegania kwestii zdrowia i funkcjonowania organizmu człowieka oraz przewartościowania w obszarze zdrowia i zadań medycyny. Podkreśla rolę współpracy z pacjentem oraz zdrowego trybu życia dla zachowania zdrowia a także rolę bardziej psychologicznego (osobowego, humanistycznego) podejścia do chorego. Docenia rolę psychiki i działania umysłu (np. nastawienia do życia) w procesie zachowywania dobrej kondycji i odporności.
 • Ewa Turek
  Konsultant, doradca, coach w firmie Novelty Consulting. Doradza w świecie biznesu, jak również wspiera w rozwoju osobistym i zawodowym. Ukończyła studia Executive MBA w Akademii Leona Koźmińskiego. Finalistka konkursu „Orły Sukcesu Koźmińskiego”. Od kilku lat związana z międzynarodową organizacją kształcącą mówców i liderów Toastmasters International. Szkoleniowiec i trener podczas ogólnopolskich konferencji i szkoleń. Jej pasją jest praca terapeutyczna z klientami. Podchodzi holistycznie do człowieka. Prywatnie jeździ konno w stylu western. Ma na swoim koncie medale i tytuły Mistrza Polski – Polskiej Ligi Western i Rodeo.

Additional Links

Venue and Details

Klub Arco
Bitwy Warszawskiej 1920 r.
19
Warsaw, 02-366
Poland
More about the venue »

Event Type (what is this?) TEDxWomen

This event occurred in the past.
See more TEDxWarsawWomen events »

Organizer

Agnieszka Galas
Warszawa, Poland

View Profile »

Team

Agnieszka Piechowska
Organizer, Speakers' Coach, Vis Vitalis
Danuta Kęsicka
Organizer, Event Manager
Kinga Brzezińska
Co-organizer, FB Manager
Małgorzata Lisowska
Host. Speakers' coach.
Monika Andrzejewska
Speakers' coach.
Joanna Tkaczyk-Nowakowska
Speakers' coach.
Milena Paluchowska
Speakers' coach.
Paulina Harembska
Co-organizer, PR Manager

Past TEDxWarsawWomen Events

See More »