PragueSalon
x = independently organized TED event

Theme: Nenápadný půvab vědy

This event occurred on
October 11, 2012
4:00pm - 6:00pm CEST
(UTC +2hrs)
Prague, PR
Czech Republic

In the spirit of ideas worth spreading, TEDx is a program of local, self-organized events that bring people together to share a TED-like experience. At a TEDx event, TEDTalks video and live speakers combine to spark deep discussion and connection in a small group. These local, self-organized events are branded TEDx, where x = independently organized TED event. The TED Conference provides general guidance for the TEDx program, but individual TEDx events are self-organized (subject to certain rules and regulations).

Prague National Technical Library
Technická 6
Prague, PR, 16080
Czech Republic
Event type:
Salon (What is this?)
See more ­T­E­Dx­Prague­Salon events

Speakers

Speakers may not be confirmed. Check event website for more information.

Eliška Potluková

Jako badatelka se zřejmě už narodila. Už jako desetiletá si nad svým prvním mikroskopem začala vést “Experimentální denník”. Po studiích v Praze a stáži na Yale se jí zalíbilo ve švýcarské Basileji, odkud se však po více než dvou letech vrátila do Prahy. Protože nebylo jinde místo, začala pracovat jako endokrinoložka. Dnes má za sebou řadu významných vědeckých publikací, týkajících se zejména vzájemného působení imunitního a hormonálního systému. Zprávu o práci jejího týmu vysílala BBC, ona však zdůrazňuje, že ji to těší ne kvůli reklamě, ale hlavně díky možnosti zvyšovat povědomí veřejnosti o funkcích a poruchách štítné žlázy.

Natália Martínková

Říká o sobě, že rozhodně není stereotypním vědcem, který by se upnul k jednomu tématu a s ním vydržel až do smrti. Pro vědu a díky vědě dlouhodobě žila v devíti zemích čtyř kontinentů, nakonec zakotvila v České republice. Získala doktorát na Univerzitě Karlově v Praze a dnes pracuje v Ústavu biologie obratlovců Akademie věd a na Masarykově univerzitě v Brně (na Institutu biostatistiky a analýz MU). Svou skupinu molekulární genetiky vede k troufalosti jít za dobrodružstvím a tvořivě uplatňovat vědecké postupy ke čtení informací z DNA. Věnuje se popularizaci vědy, hlavně v oblasti evoluce infekčních onemocnění.

Silvie Švarcová

Absolvovala Vysokou školu chemicko-technologickou v Praze. Po stáži v norském Trondheimu zahájila doktorské studium na Ústavu anorganické chemie Akademie věd a hodlala se nadále věnovat perspektivním keramickým materiálům na bázi perovskitů, které by například mohly sloužit jako materiály v palivových článcích nebo elektronických součástkách. Po čase však před výzkumem moderních materiálů dala přednost práci v ALMA a zkoumání materiálů starých, ukrytých v malířských dílech. Se svými kolegy rozvíjí tento zatím mladý obor na pomezí analytické chemie, materiálových věd, mineralogie, historie umění a restaurování.

Organizing team

Juraj
Jonek

Zilina, Slovakia
Organizer

Samuel
Titera

Prague, Czech Republic
Co-organizer