Youth@Warsaw

x = independently organized TED event

Theme: It's your turn

Warsaw, Poland
September 9th, 2011

Watch video from the event

Please install flash player to see this video.

More videos from the TEDx YouTube Channel »

View photos from the event on Flickr

About this event

After organizing the first TEDx in Poland as well as its second edition, TEDxWarsaw Team decided to do something especially for the youth. Here it is!

On Sept. 9th, pupils and teachers from the best high schools in Warsaw gathered to listen to what their colleagues have to say under the theme "It's your turn".

Feel like helping the Team? Contact us!

Confirmed Speakers

 • Marcin Iwiński
  Absolwent Czackiego, od czasów licealnych zaangażowany w dystrybucję i tworzenie gier komputerowych. Wraz ze współzałożycielem grupy CD Projekt, Michałem Kicińskim, Przedsiębiorca Roku 2008 E&Y, a także Człowiek Roku 2010 Polskiego Internetu. Marcin opowiedział na swoim przykładzie o nieczęsto podejmowanym temacie, stanowiącym jednak nieodłączny element biznesu – porażkach.
 • Katarzyna Bużańska
  Otwarta na świat uczennica liceum im Stefana Batorego w Warszawie. Zawsze gotowa do współpracy i pomocy, wolontariuszka UNICEF i Amnesty International. Chętna do rozmowy na wszelkie tematy. Kasia opowiedziała nam o swoim wyobrażeniu idealnej szkoły.
 • Jacek Siadkowski
  Założyciel Tłoczni, student Energetyki, zapalony aktywista i agregator wielu społecznych inicjatyw. Interesuje się marketingiem społecznym, technologiami i społeczeństwem. Poruszy temat stylu życia i jego wpływu na jakość otaczającego nas świata.
 • Wojciech Karcz
  Inżynier, student na Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej. Prowadzi badania z zakresu dynamiki molekularnej. W swoim wystąpieniu zaproponował sposób na to, żeby w Polsce pojawiło się więcej ciekawych idei oraz pomysłów.
 • Aleksander Horawa
  Uczeń IB im. I. Bergmana. Interesuje się matematyką, filozofią i fotografią, gra na saksofonie. Laureat Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów, autor popularnych artykułów. Gra w futsal w I-ligowym zespole Mazovia FC. Olek opowiedział o przykładach ludzkiej bezmyślności i sposobach radzenia sobie z nią.
 • Tomasz Fosiewicz
  Kolejny licealista uczący się w ramach programu Matury Międzynarodowej (IB), tym razem w Liceum im. Mikołaja Kopernika. Tomasz przybliżył nam w języku Szekspira tematykę wpływu języka na sposób postrzegania świata oraz otaczającej nas rzeczywistości.
 • Martyna Stysło
  Uczennica liceum im. Stanisława Staszica w Warszawie. Początkująca aktywistka, z dużymi pokładami entuzjazmu działa w wielu sektorach. Aktualnie najbardziej związana z projektem Stowarzyszenia “Polska Młodych” – Tłocznią. W swoim wystąpieniu, Martyna zachęcała nas do włączenia się w inicjatywy społeczne.
 • Jan Farfał
  Uczeń liceum im. Mikołaja Kopernika w ramach programu Matury Międzynarodowej. Aktywny uczestnik Model United Nations (symulacji obrad ONZ). Pasjonat polskiej historii i awiacji. Janek opowiedział nam o powolnym marszu ku młodości jaki odbywa moment, w którym zaczynamy planować nasze kariery.
 • Tomasz Zyglewicz
  Licealista realizujący swoją potrzebę ekshibicjonizmu na blogu. Ostatnio doszedł do tego, że życie jest całkiem w porządku. Tomek opowiedział nam m.in. o tym, co ciekawego dla starszego widza można dostrzec w popularnych kreskówkach.
 • Jakub Supera
  Student makrokierunku Samorząd Terytorialny i Polityka Regionalna na UW, koordynator projektu Tłocznia. Interesuję się przestrzenią miejską i zmianami, jakie architektura może wprowadzać w życie społeczności lokalnych. Opowiedział o projektach lokalnych zrealizowanych przez warszawskich licealistów w ramach projektu Miasto Zmian.
 • Adam Malczak
  Student King’s College zainteresowany głównie współczesną polityką międzynarodową. Od wielu lat działa społecznie, wspierając udział młodzieży w życiu publicznym. Współtwórca i pierwszy przewodniczący warszawskiej Młodzieżowej Rady Miasta. Opowiedział o sposobach na stworzenie miasta przyjaznego młodzieży.
 • Aleksandra Koseła
  Uczennica biol-chemu w Koperniku. Interesuje się zarówno naukami ścisłymi jak i psychologią społeczną. Kino i teatr są dla niej nieograniczonym źródłem inspiracji, a działania charytatywne pozwalają jej spełniać się społecznie. Aleksandra opowiedziała nam o wpływie samooceny na codzienne sukcesy oraz porażki.
 • Adam Borowski
  Uczeń liceum im. Mikołaja Kopernika w ramach programu Matury Międzynarodowej. Uczestnik organizacji demokratycznych European Youth Parliament oraz Model United Nations. Fotograf i miłośnik sportów zimowych. Adam przybliżył nam wyzwania, jakie przed młodzieżą stawia burzliwy świat nowych oraz obecnych demokracji na świecie.

Additional Links

Venue and Details

XIV LO im. Stanisława Staszica, auditorium
Nowowiejska 37a
Warsaw, 02-010
Poland
More about the venue »

Event Type (what is this?) Youth

This event occurred in the past.
See more TEDxYouth@Warsaw events »

Organizer 215686

Julian Kozankiewicz
Warsaw, Poland

View Profile »

Organizer 112269

Adam Liwiński
Warsaw, Poland

View Profile »

Team

Maciej Michalski
Speaker liaison
Karolina Partyga
PR Manager
Anna Białas
Registration/Design/Volunteer Maestro

Past TEDxYouth@Warsaw Events

See More »