Youth@Warsaw
x = independently organized TED event

Theme: It's your turn

This event occurred on
September 9, 2011
4:00pm - 8:30pm CEST
(UTC +2hrs)
Warsaw, MZ
Poland

After organizing the first TEDx in Poland as well as its second edition, TEDxWarsaw Team decided to do something especially for the youth. Here it is!

On Sept. 9th, pupils and teachers from the best high schools in Warsaw gathered to listen to what their colleagues have to say under the theme "It's your turn".

Feel like helping the Team? Contact us!

XIV LO im. Stanisława Staszica, auditorium
Nowowiejska 37a
Warsaw, MZ, 02-010
Poland
Event type:
Youth (What is this?)
See more ­T­E­Dx­Youth@­Warsaw events

Speakers

Speakers may not be confirmed. Check event website for more information.

Marcin Iwiński

Absolwent Czackiego, od czasów licealnych zaangażowany w dystrybucję i tworzenie gier komputerowych. Wraz ze współzałożycielem grupy CD Projekt, Michałem Kicińskim, Przedsiębiorca Roku 2008 E&Y, a także Człowiek Roku 2010 Polskiego Internetu. Marcin opowiedział na swoim przykładzie o nieczęsto podejmowanym temacie, stanowiącym jednak nieodłączny element biznesu – porażkach.

Katarzyna Bużańska

Otwarta na świat uczennica liceum im Stefana Batorego w Warszawie. Zawsze gotowa do współpracy i pomocy, wolontariuszka UNICEF i Amnesty International. Chętna do rozmowy na wszelkie tematy. Kasia opowiedziała nam o swoim wyobrażeniu idealnej szkoły.

Jacek Siadkowski

Założyciel Tłoczni, student Energetyki, zapalony aktywista i agregator wielu społecznych inicjatyw. Interesuje się marketingiem społecznym, technologiami i społeczeństwem. Poruszy temat stylu życia i jego wpływu na jakość otaczającego nas świata.

Wojciech Karcz

Inżynier, student na Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej. Prowadzi badania z zakresu dynamiki molekularnej. W swoim wystąpieniu zaproponował sposób na to, żeby w Polsce pojawiło się więcej ciekawych idei oraz pomysłów.

Aleksander Horawa

Uczeń IB im. I. Bergmana. Interesuje się matematyką, filozofią i fotografią, gra na saksofonie. Laureat Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów, autor popularnych artykułów. Gra w futsal w I-ligowym zespole Mazovia FC. Olek opowiedział o przykładach ludzkiej bezmyślności i sposobach radzenia sobie z nią.

Tomasz Fosiewicz

Kolejny licealista uczący się w ramach programu Matury Międzynarodowej (IB), tym razem w Liceum im. Mikołaja Kopernika. Tomasz przybliżył nam w języku Szekspira tematykę wpływu języka na sposób postrzegania świata oraz otaczającej nas rzeczywistości.

Martyna Stysło

Uczennica liceum im. Stanisława Staszica w Warszawie. Początkująca aktywistka, z dużymi pokładami entuzjazmu działa w wielu sektorach. Aktualnie najbardziej związana z projektem Stowarzyszenia “Polska Młodych” – Tłocznią. W swoim wystąpieniu, Martyna zachęcała nas do włączenia się w inicjatywy społeczne.

Jan Farfał

Uczeń liceum im. Mikołaja Kopernika w ramach programu Matury Międzynarodowej. Aktywny uczestnik Model United Nations (symulacji obrad ONZ). Pasjonat polskiej historii i awiacji. Janek opowiedział nam o powolnym marszu ku młodości jaki odbywa moment, w którym zaczynamy planować nasze kariery.

Tomasz Zyglewicz

Licealista realizujący swoją potrzebę ekshibicjonizmu na blogu. Ostatnio doszedł do tego, że życie jest całkiem w porządku. Tomek opowiedział nam m.in. o tym, co ciekawego dla starszego widza można dostrzec w popularnych kreskówkach.

Jakub Supera

Student makrokierunku Samorząd Terytorialny i Polityka Regionalna na UW, koordynator projektu Tłocznia. Interesuję się przestrzenią miejską i zmianami, jakie architektura może wprowadzać w życie społeczności lokalnych. Opowiedział o projektach lokalnych zrealizowanych przez warszawskich licealistów w ramach projektu Miasto Zmian.

Adam Malczak

Student King’s College zainteresowany głównie współczesną polityką międzynarodową. Od wielu lat działa społecznie, wspierając udział młodzieży w życiu publicznym. Współtwórca i pierwszy przewodniczący warszawskiej Młodzieżowej Rady Miasta. Opowiedział o sposobach na stworzenie miasta przyjaznego młodzieży.

Aleksandra Koseła

Uczennica biol-chemu w Koperniku. Interesuje się zarówno naukami ścisłymi jak i psychologią społeczną. Kino i teatr są dla niej nieograniczonym źródłem inspiracji, a działania charytatywne pozwalają jej spełniać się społecznie. Aleksandra opowiedziała nam o wpływie samooceny na codzienne sukcesy oraz porażki.

Adam Borowski

Uczeń liceum im. Mikołaja Kopernika w ramach programu Matury Międzynarodowej. Uczestnik organizacji demokratycznych European Youth Parliament oraz Model United Nations. Fotograf i miłośnik sportów zimowych. Adam przybliżył nam wyzwania, jakie przed młodzieżą stawia burzliwy świat nowych oraz obecnych demokracji na świecie.

Organizing team

Julian
Kozankiewicz

Warsaw, Poland
Organizer

Adam
Liwiński

Warsaw, Poland
Co-organizer
  • Maciej Michalski
    Speaker liaison
  • Karolina Partyga
    PR Manager
  • Anna Białas
    Registration/Design/Volunteer Maestro