PolitechnikaWroclawska
x = independently organized TED event

Theme: Od zera do Bohatera

This event occurred on
December 11, 2016
9:00am - 3:00pm CET
(UTC +1hr)
Wrocław, Dolnośląskie
Poland

Czy bohaterem może być każdy z nas?

11 grudnia 2016 na terenie kampusu Politechniki Wrocławskiej odbędzie się pierwsza edycja konferencji TEDxPolitechnikaWroclawska. Wydarzenie ma za zadanie promować wśród społeczności studenckiej markę konferencji naukowych pod szyldem TED. Konferencja kierowana jest nie tylko dla studentów, lecz również pracowników uczelni. Podczas wydarzenia, wystąpi 12 mówców, którzy przekażą swoje unikalnepomysły czy właśnie kluczowe idee, które zmienią światopogląd nie jednej osoby obecnej na sali.


Od zera do Bohatera – oto motyw przewodni naszej konferencji . Nasi prelegenci przedstawią swój punkt widzenia na temat bohaterów, kim są, jak się stają, jaka jest ich droga. Każdy z prelegentów - jako eksperci w swojej dziedzinie – opowiedzą o ścieżkach bohaterów bez specjalistycznego żargonu. Program będzie zawierać szeroki przekrój tematów od biznesu, technologię, medycynę, socjologie przez przemiany społeczne do sztuki.

Wydarzenie chcielibyśmy dedykować wszystkim tym, którzy szukają w sobie siły, by podbić świat – niezależnie od tego, czy Waszym największym celem na przyszłość jest zaliczona sesja czy awans na dyrektora.

Bohaterowie wydarzenia:

Strefa Kultury Studenckiej
Hoene-Wrońskiego 10
Wrocław, Dolnośląskie, 50-376
Poland
Event type:
University (What is this?)
See more ­T­E­Dx­Politechnika­Wroclawska events

Speakers

Speakers may not be confirmed. Check event website for more information.

Artur Makieła

Businessman
Trener rozwoju osobistego, ekspert wystąpień publicznych, trener NLP certyfikowany przez Instytut Neurolingwistyki Andrzeja Batko oraz założyciel Polskiej Akademii Rozwoju Osobistego. Obecnie pracuje jako trener, showman, mówca i life coach, pomagając klientom podnosić standardy oraz jakość pracy i życia prywatnego. Uczy także wystąpień publicznych, co jest rezultatem 16 lat przepracowanych na rozmaitych scenach. Specjalizuje się w zarządzaniu emocjami i komunikacji perswazyjnej. Jego pasją jest praca z Podświadomością. Przez 15 lat pracował w rozgłośniach radiowych i stacjach telewizyjnych. Dwukrotnie miał już przyjemność być prelegentem konferencji TEDx. Szkoli ludzi oraz zespoły z zakresu skutecznej komunikacji i umiejętności miękkich. Studiował Filologię Polską na Uniwersytecie Łódzkim oraz Journalism and Mass Communication na Uniwersytecie w Tampere.

Dawid Stanasiuk

Student
Robotyk, animator i nauczyciel. Były prezes Koła Naukowego Robotyków "KoNaR", trener Sekcji Szkoleniowej Samorządu Studenckiego i członek ds. działalności studenckiej Zarządu Parlamentu Studentów. W gimnazjum, pierwszy raz na własne oczy zobaczył walkę robotów i postanowił studiować Automatykę. W lutym tego roku uzyskał tytuł inżyniera. W międzyczasie odkrył jednak swoją równie wielką pasję – nauczanie. Robotykę i pedagogikę łączy w życiu zawodowym prowadząc warsztaty z robotyki i zajęcia komputerowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Chce zarażać chęcią do nauki i inwestowania w siebie, bo wie, że w życiu najważniejsza jest pasja i rozwijanie własnych zainteresowań.

Jakub Czakon

Scientist
Z wykształcenia fizyk i finansista, szachowy mistrz międzynarodowy, z zamiłowania data scientist. Pracował nad projektami wykorzystującymi deep learning do analizy twarzy, OCR czy analizy obrazów medycznych. Wraz z zespołem finalista konkursu CIMA Global Business Challenge Johannesburg 2013, zwycięzca konkursów MICCAI 2015 „Combined Imaging and Digital Pathology Classification Challenge” oraz MICCAI 2016 „Pet segmentation challenge using a data management and processing infrastructure”. Aktualnie zajmuje się problemami związanymi z budowaniem sztucznej inteligencji poprzez reinforcement learning w deepsense Swoje szczęście odnalazł w doskonaleniu się poprzez self learning.

Jędrzej Górski

Scientist
Doktorant na Politechnice Wrocławskiej, założyciel Wroclaw Space and Aviation Group (WSAG), międzywydziałowego koła naukowego realizującego projekt FREDE (ang. FREon Decay Experiment), który ma na celu zbadanie zjawiska rozpadu związków CFC (tzw. freonów) w stratosferze. Projekt FREDE realizowany jest we współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną (ESA) w ramach programu REXUS/BEXUS. Poza autorskim projektem wspomnianym powyżej, Jędrzej ma doświadczenie nie tylko we współpracy z agencjami kosmicznymi (ESA, NASA, DLR, CSA), a także z podmiotami gospodarczymi (IBM Polska, Google, Fagor Electronics), jak i instytucjami edukacyjnymi (International Space University ze Strasburga, Mondragon Unibersitatea w Hiszpanii) poprzez realizację projektów w czasie swoich studiów magisterskich i doktoranckich.

Krystian Piećko

Businessman
Chief Technology Officer odpowiedzialny za wizję rozwoju technologicznego spółki PiLab. Wyróżniony przez MIT Technology Review prestiżowym tytułem "Innovator under 35". Stworzył platformę DataWalk, która umożliwia szybką integrację w jednym repozytorium danych z wielu, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych źródeł oraz pozwala na czytelne analizy i inwestygacje. Absolwent Politechniki Wrocławskiej, przed założeniem PiLab prowadził działalność dydaktyczną w ramach studiów doktoranckich. Prelegent na licznych konferencjach w Polsce i USA.

Maja Włoszczowska

Sportsman
Dwukrotna wicemistrzyni olimpijska w kolarstwie górskim. Sportową karierę rozpoczęła w 1997 roku w klubie Śnieżka Karpacz. Od 2003 roku nieprzerwanie znajduje się wśród najlepszych kolarek górskich świata w kategorii elite. Ma na swoim koncie historyczne zwycięstwo w pierwszych mistrzostwach świata w maratonie MTB, tytuły mistrzyni świata i Europy w olimpijskiej konkurencji cross coutry. W trakcie swojej kariery wielokrotnie pokonywała trudności związane z defektami sprzętu czy kontuzjami. Najcięższa z nich - skomlikowane złamanie stawu skokowego, wykluczyła ją z Igrzysk Olimpijskich w Londynie i pod znakiem zapytania postawiła jej dalszą karierę. Maja nie należy jednak do tych, którzy się poddają i cztery lata później ponownie stanęła na olimpijskim podium.

Michał Wojda

Businessman
Michał Wojda. Optymista. Przedsiębiorca. Fascylitator. Erudyta. Wizjoner, który ufa swojej intuicji i używa wyobraźni. Naturalnie łączy wyjątkowych ludzi i wspiera potencjały ludzkie jakich inni nie dostrzegają. Ponad 17 lat doświadczenia w sprzedaży, 17 lat związany ze światem IT i zaawansowanymi rozwiązaniami dla biznesu. Biznesman i inwestor, który stworzył 112it.pl - największy portal z rozwiązaniami serwerowymi IBM. Pasjonat rozwiązań związanych z Big Data i szeroko pojętą analityką danych.Fascynat teorii Flow, zarządzania, psychologii, niekonwencjonalnych holistycznych rozwiązań Dalekiego Wschodu, Feng Shui i Kosmobiologii.Prywatnie świadomy siebie człowiek, ojciec, motocyklista, wędkarz, żeglarz, szachista i wielbiciel psów, zwłaszcza rasy Tosa Inu.

Patrycja Obara

Teacher and author
Głodna życia interdyscyplinarystka, która nie umie usiedzieć w miejscu, była mówczyni i współprowadząca TEDxWroclaw. W latach 2007-2016 prowadziła w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego zajęcia łączące dziedziny językoznawstwa i nauk o biznesie. Przez 9 lat współpracowała jako tłumacz z magazynem Harvard Business Review Polska. Wraz z multiinstrumentalistą Michałem Dreznerem prowadzi Muzyczną Garderobę – zupełnie inną szkołę śpiewu i gry na instrumentach, której adresatami są amatorzy muzykowania. Patrycja wierzy, że amator to ten, który kocha coś robić, a nie ten, który robi to gorzej niż inni. Wychodzi też z założenia, że każdego da się nauczyć wszystkiego, a kluczem do skutecznej nauki jest radość ze zdobywania wiedzy. Dlatego w jej szkole nie ma egzaminów – ani wstępnych, ani końcowych. Patrycja jest wokalistką, autorką tekstów i współautorką muzyki w zespole The Tactopers, menedżerką komunikacji i konsultantką artystyczną Cloud Theater.

Projekt Muzyczny Americana

musican
Energetyczne brzmienie orkiestry – Big Bandu Politechniki Wrocławskiej, swingująco brzmiący studencki zespół wokalny Americana 2/16, który zrzesza młodych pasjonatów muzyki studiujących w murach Politechniki Wrocławskiej, soliści – debiutanci (młodzież akademicka) – wszystko to składa się na barwną i zróżnicowaną pod względem charakteru prezentację. Kierownicy zespołów (Wojciech Nycz – kierownictwo Big Bandu PWr; Marta Kierska-Witczak – kierownictwo chóru, kierownictwo artystyczne całości) zapewniają wysoki poziom wykonawczy. Podczas występu zabrzmi muzyka filmowa, a także swing i znane standardy muzyki rozrywkowej.

Radosław Czahajda

Organization
Przedsiębiorca, naukowiec, aktywista. Koordynator dziesiątek projektów inżynierskich, naukowych i społecznych, takich jak Lekki Motocykl Elektryczny, Students’ Science Conference, czy Świadomy Wybór. Współzałożyciel fundacji Impossible, sekcji szkoleniowej 4S, właściciel firmy szkoleniowej Acrea. Jego działaniom kieruje misja, by tworzyć rzeczy, których brakuje temu światu i nie poddawać się, gdy po drodze pojawią się przeszkody. Działa na rzecz innych od 6 lat, najpierw na arenie Politechniki Wrocławskiej, a teraz na terenie całej Europy.Supermoc: chciałby w mgnieniu oka rozumieć ludzi i ich motywy. Przez lata zdał sobie sprawę, że to najważniejszy element budujący silne zespoły, które razem mogą wszystko.

Waldemar Kasta

Musician
"Muzyk, Autor tekstów, Wokalista, Rapper, MC, Spiker, Konferansjer, Ring Announcer, Agent/Impresario, Dyrektor Artystyczny, Założyciel formacji K.A.S.T.A . Wieloletni animator wydarzeń związanych z muzyką i kulturą . WALDEMAR Wall-E KASTA jako rapper zadebiutował na przełomie 1998 i 1999 roku utworem na płycie CD gazety ""KLAN"" - najbardziej popularnej wówczas gazety o kulturze hiphop. W 2002 roku zyskuje popularność dwupłytowym wydawnictwem KASTA SQUAD pt. ""KASTANIETY''. W 2003 roku wraz z DJ KUT-O i DONGURALESKO wydaje kolejny dwupłytowy album KASTA SQUAD pt. ""KASTATOMY"". W kolejnych miesiącach i latach rozwija się jako MC poprzez gościnne udziały na płytach i singlach popularnych artystów, na mixtapeach, a także na wielu płytach producenckich takich jak np. ""KODEX"" czy ""600°C"", które promowane są singlami z jego udziałem. Do K.A.S.T.A dołącza dolnośląska ekipa TRZECI WYMIAR oraz powstaje wiele projektów muzycznych, znanych m.in. jako PDG, 3WKASTA, GTW czy SUPERGRUPA.

Organizing team

Szymon
Izydorek

Wroclaw, Poland
Organizer

Albert
Kulawiak

Co-organizer
  • Adam Spychała
    Marketing/Communications
  • Adrian Szadkowski
    Operations
  • Agnieszka Turkiewicz
    Curation
  • Aleksandra Szczerbińska
    Operations
  • Daria Batorowicz
    Operations
  • Filip Janur
    Marketing/Communications
  • Karolina Wierzbicka
    Marketing/Communications
  • Krzysztof Kozikowski
    Operations
  • Paweł Budzyński
    Partnerships/Sponsorship
  • Przemek Lewandowski
    Marketing/Communications