RawaRiverSalon

x = independently organized TED event

Theme: Będę grał w grę… o grach i grywalizacji

Katowice, Poland
January 19th, 2014

About this event

Ciągle większość osób, gdy słyszy słowo „gra” myśli o marnowaniu czasu. Dziś jednak w gry gramy, gdy kupujemy paliwo na stacji, jemy hamburgera, czy składamy wniosek o kartę kredytową. Programy lojalnościowe czy podział na złote, platynowe i czarne karty płatnicze to nic innego, jak mechanika gier przeniesiona do naszego codziennego życia.

Seth Priebatsch opowiada w swojej prezentacji TEDTalk o nowej dekadzie – dekadzie gier, która zastąpi dziesięciolecie portali społecznościowych. Zdradza tajniki w jaki sposób, gry mogą regulować nasze zachowania i stawia tezę, że gdyby w grze Farmville projektanci ustawili okres plonów na 20 minut to 70 mln. ludzi nie robiłoby nic innego niż grało w tą grę.

Jane McGonial dzięki swojemu 18-minutowym wystąpieniu przedłuży życie wszystkich uczestników TEDxRawaRiverSalon o 7,5 min. Jeśli chcesz żyć dłużej musisz przyjść na spotkanie, aby dowiedzieć się jak dodać 10 lat do swojego życia.

Gościem specjalnym spotkania będzie Jakub Duda (Incuvo.com) – jeden z twórców gry Createrria. Ta aplikacja stworzona przez zespół katowickich projektantów i programistów w ciągu jednego weekendu wciągnęła w projektowanie kolejnych gier 300 tys. osób na całym świecie. Stała się najnowszym hitem w kategorii gier przygodowych wśród wszystkich użytkowników iPhone’ów i iPad’ów. Jakub Duda opowie o pracy nad grą, m.in. budowaniu zespołu i pozyskiwaniu finansowania na tego rodzaju projekty.

Podczas spotkania odbędzie się także prezentacja inicjatywy DigUp StartUp. Piotr Łój przedstawi ideę kolejnej edycji tego kreatywnego wydarzenia – czyli weekend pomysłów na grę. Wspólnie z uczestnikami wydarzenia zorganizujemy mini-networking oraz mini brain-storming na przykładowym pomyśle, aby pokazać na czym polega DigUp StartUp.

Venue and Details

Strefa Centralna
Pl. Sejmu Śląskiego 2
Katowice,
Poland

This event occurred in the past.
See more TEDxRawaRiverSalon events »

Organizer 199504

Pawel Wyszomirski
Katowice, Poland

View Profile »