Poznan

x = independently organized TED event

Poznań, Poland
March 1st, 2014

Watch video from the event

Please install flash player to see this video.

More videos from the TEDx YouTube Channel »

View photos from the event on Flickr

About this event

It was all about LIFE - from different perspectives.

Confirmed Speakers

 • Marek Banaszak
  Technologia w służbie małym dzieciom. Proof of concept wsparcia rehabilitacji w przyszłości Absolwent Informatyki na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu. Dwukrotny finalista konkursu Microsoft Imagine Cup. Entuzjasta nowych technologii i ich zastosowania zarówno w życiu codziennym jak i sytuacjach wymagających większej specjalizacji. Podczas TEDxPoznań pomoże nam spojrzeć na Xbox Kinect jako na narzędzie służące rehabilitacji.
 • Kamil Dziadkiewicz
  Edukacja wymaga pomyłek Kocha wszystko, co ma związek z technologią chociaż z wykształcenia jest nauczycielem i polonistą. Zafascynowany rewolucją związaną z drukiem 3D, może mówić na ten temat godzinami. W wolnych chwilach jest współprowadzącym podcast “Webskie Chłopaki” i tworzy vlog o druku 3D “Reality Maker”. Podczas TEDxPoznań opowie m. in. o tym, jak drukarki 3D rewolucjonizują dzieciństwo i edukację oraz czy dzięki tej rewolucji możemy spodziewać się narodzin polskiego Steve’a Jobbsa.
 • Oscar Brenifier
  Why did we kill Socrates? Posiada tytuł licencjata biologii oraz doktorat z filozofii. Od wielu lat pracuje nad koncepcją “praktyki filozoficznej”. Jest jednym z głównych promotorów projektu filozofii w mieście. Jednocześnie nawiązuje doskonały kontakt z młodymi czytelnikami: w Polsce najbardziej znany z serii “Dzieci filozofują” (“Uczucia – co to takiego?”, “Życie – co to takiego?”). W swoich książkach wykorzystuje naturalną prostotę dziecięcych pytań do odpowiedzi na najważniejsze pytania: o znaczenie życia, etykę, emocje, tożsamość czy świadomość. Podczas tegorocznego TEDxPoznań Oscar Brenifier opowie o Sokratesie i poszukiwaniu odpowiedzi na te najprostsze, a zarazem najtrudniejsze pytania.
 • Michał Grześkowiak
  Education High-Way Poliglota pracujący z ludźmi w każdym wieku i wielu narodowości. Po skończeniu studiów prawniczych zdecydował się podążać za swoimi pasjami. Obecnie realizuje się jako coach, trener i twórca projektów edukacyjnych. Na co dzień minimalista, bloger, inspirator, maratończyk, przyjaciel i ciekawe świata, marzycielskie duże dziecko. Podczas swojej prelekcji Michał opowie o filarach skutecznej nauki języka, które określa jako tajemnicze 4M.
 • Marysia Złonkiewicz
  Post-turysta, koniec turystyki jaką znamy? Bałkanistka, kulturoznawczyni, teoretyczka turystki i zapalona podróżniczka. Razem z Pawłem Cywińskim stworzyła nowatorski projekt post-turysta.pl zrzeszający najwybitniejszych polskich badaczy i badaczki turystyki. Ich celem jest wyjaśnianie złożoności zjawisk i mechanizmów, którym podlegają wszyscy turyści podróżujący w odległe miejsca na świecie. Podczas TEDxPoznań opowie o turystycznej wyobraźni oraz zmianach w sposobie podróżowania. Dowiemy się, kim dla post-turysty są mieszkańcy innych państw i o tym, jakie piętno na nowoczesnej turystyce może odcisnąć post-turystyka.
 • Dominika Hoppe
  Zjeżyce Projektantka form przemysłowych, absolwentka poznańskiego UAP-u, bezglutenowa wegetarianka z Warmii. Razem z Tomaszem Seidlerem tworzy kreatywny duet (zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym), którego emanacją jest studio kulinarno-projektowe “Bułka z masłem” na poznańskich Jeżycach. Zajmują się w nim zarówno projektowaniem graficznym i architekturą wnętrz, jak i sprawami kulinarnymi. Na TEDxPoznań opowie m. in. o tym, jaki wspólny mianownik łączy patriotyzm lokalny, synestezję i wrażenia kulinarne. Wszystko to w oparciu o rolę, jaką “Bułka z masłem” odegrała w realizacji “Jeżyce Story”.
 • Helen Patton
  REACHING FO(u)R STARS Wnuczka generała George’a Pattona, walczącego podczas II Wojny Światowej oraz córka generała George’a S. Pattona, wybitnego bohatera wojny w Wietnamie. Na co dzień aktywnie działa, by zachować pamięć o pokoleniu żyjącym w cieniu II wojny światowej. Co ważne, o doświadczeniach wojennych opowiada nie tylko językiem historii – jej fundacja prowadzi wiele działań kulturalnych i artystycznych. Organizuje również pomoc dla weteranów wojennym i ich rodzin. Na TEDxPoznań opowie o projekcie, ktory prowadzila ostatnio w Verdun. Lokalna młodzież przy pomocy sztuki reinterpretowała znaczenie zdarzeń historycznych. Dzięki temu przekonała się, jak sztuka pozwala wychodzic poza ramy historycznych mitów, z którymi styka się w swoim życiu na codzień.
 • Janusz Kaniewski
  Projektowanie przyszłości Designer, który w swoim dorobku zawodowym może się pochwalić m.in. pracą dla Pininfariny i Ferrari. Drugi najbardziej innowacyjny polski przedsiębiorca wg Forbes w 2012 r. Otrzymał także najwyższy wyraz uznania w zglobalizowanym świece: pojawiły się pierwsze podróbki jego produktów. W październiku 2013 Wydawnictwo Bosz opublikowało książkę “Design” – wykłady i rozmowy o projektowaniu przyszłości – z okazji 25-lecia pracy twórczej. Podczas TEDxPoznań 2014 opowie m. in. o mieście przyszłości, w którym natkniemy się na nieznaną nam dzisiaj urbanistykę. Usłyszymy także o zmierzchu mediów społecznościowych oraz o tym, jaka przyszłość czeka pojazdy elektryczne.
 • Adam Jesionkiewicz
  Ewolucja Internetu – jak beacony zmienią nasz świat Designer, wizjoner i przedsiębiorca skupiony na biznesach reklamowych i nowych technologiach. internetowym od 1996 roku. Twórca i wydawca portali internetowych. Obsesyjnie zainteresowany nowymi technologiami wpływającymi nie tylko na relacje międzyludzkie, ale budującymi zupełnie nowe perspektywy cywilizacyjne. CEO w Inventica Sp. z o.o. oraz getIfinity.com. Na TEDxPoznań opowie nie tylko o projekcie “Ifinity”, ale także o tym, w jaki sposób technologie związane z “beaconami” zmienią otaczający świat przybliżając go do tego, który znamy z filmów Science Fiction.
 • Adam Filipowski

Venue and Details

Concordia Design
Zwierzyniecka 3
Poznań, 61-814
Poland
More about the venue »

Event Type (what is this?) Standard

This event occurred in the past.
See more TEDxPoznan events »

Organizer 171781

Tomasz Kretek
Poznan, Poland

View Profile »

Team

Kamil Puk
Deputy Project Manager
Anna Woźniak
Speakers and Program
Marta Kowalska
Logistics
Błażej Friedrich
Foundrising
Jan Zujewicz
PR