Loading…

Tania Luna:
Kur nje cent me beri te ndjehem si milionere

TED@New York · 5:31 · Filmed Jul 2012
Subtitles available in 42 languages
View interactive transcript
1,466,491 Total views
Your impact
Share this talk and
track your influence!

Kur ishte femije, Tania Luna u largua nga shtepia e saj ne Ukrainen e pas-Cernobilit per te fituar azilin ne Shtetet e Bashkuara. Nje dite, ne dyshemene e nje qendre per te pastrehet ne New York ku jetonte bashke me familjen, ajo gjeti nje cent. Ajo nuk eshte ndjere me kurre aq e pasur sa atehere. Nje meditim mbi momentet e embla dhe njekohesisht te hidhura te femijerise—dhe si t'i mbajme ato gjithmone ne mendje.

Surprisologist
Tania Luna co-founded Surprise Industries, a company devoted to designing surprise experiences. Full bio
This talk was presented at an official TED conference, and was featured by our editors on the home page.

Discuss

289 comments

Enthusiastically agree? Respectfully beg to differ? Have your say here.

2000 characters remaining
Please or sign up to add comments.
Sort comments by
There are currently no comments for this talk.