Loading…

Paula Johnson:
Kujdesi shendetsor ... i tij dhe i saj

TEDWomen 2013 · 14:42 · Filmed Dec 2013
Subtitles available in 28 languages
View interactive transcript
931,740 Total views
Your impact
Share this talk and
track your influence!

Cdo qelize ne trupin e njeriut ka gjini, qe do te thote se grate dhe burrat dallohen deri ne nivele qelizore. Prape, shume shpesh, kerkimi dhe mjekesia e neglizhojne kete veshtrim — dhe aktit qe dy gjinite i pergjigjen cuditerisht ne menyre te ndryshme semundjes apo trajtimit. Sic na pershkruan mjekja pioniere Paula Johnson, t'i futesh te gjithe ne te njejtin kategori do te thote qe ne fakt po ia le shansit shendetin e gruas. Eshte koha ta mendojme perseri.

Women's-health expert
Dr. Paula Johnson is a pioneer in looking at health from a woman's perspective. Full bio
This talk was presented at an official TED conference, and was featured by our editors on the home page.

Discuss

110 comments

Enthusiastically agree? Respectfully beg to differ? Have your say here.

2000 characters remaining
Please or sign up to add comments.
Sort comments by
There are currently no comments for this talk.