Loading…

Leslie Morgan Steiner: Pse viktimat e dhunës familjare nuk largohen

TEDxRainier · 15:59 · Filmed Nov 2012
Subtitles available in 36 languages
View interactive transcript
1,996,141 Total views
Your impact
Share this talk and
track your influence!

Leslie Morgan Steiner ishte në një“crazy love” — Një dashuri e çmendur me një burrë qe rregullisht e rrihte dhe e kërcenonte. Steiner tregon historinë e sai të tmerrshme, duke korigjuar stereotipet qe shumë njerëz kane ndaj viktimave të dhunës familjare, dhe shpjegon si mund të ndihmojme këta viktima duke thyer heshtjen. (Filmuar në TEDxRainier.)

pin This talk was presented to a local audience at TEDxRainier, an independent event. TED editors featured it among our selections on the home page.
Writer
Leslie Morgan Steiner is a writer and outspoken advocate for survivors of domestic violence — which includes herself. Full bio

Discuss

737 comments

Enthusiastically agree? Respectfully beg to differ? Have your say here.

2000 characters remaining
Please log in or sign up to add comments.
Sort comments by
There are currently no comments for this talk.